Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam podwyższone płytki krwi?

Witam, od ok. pół roku mam podwyższone płytki krwi, wyniki z kolejnych badań w odstępach ok. 1-2 m-cy: 513, 527, 505, aktualnie 1 095 (gdzie norma laboratoryjna: 400-440). Pozostałe badania w normie bądź niewielkie odchylenia w granicach normy. Od pół roku leczę się na nadciśnienie (lek: Amlopin) i lekarz POZ zalecił Acard. W zasadzie brak innych objawów chorobowych. Co to może oznaczać (czekam na wizytę u hematologa, ale to jeszcze trochę potrwa).
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Taki wynik może wystąpić przy nadpłytkowości samoistnej (wtedy należy wykonać biopsję szpiku), nadpłytkowości odczynowej (w przebiegu guzów litych, np. trzustki, przy alkoholizmie, przy niedokrwistości, po usunięciu śledziony, u stałych dawców krwi, w przebiegu chorób zapalnych organizmu), nadpłytkowości rzekomej (np. przy krioglobulinemii).
Na podstawie samego wyniku nie jest się w stanie określić, co jest jego przyczyną. Musi Pani poczekać na wizytę u hematologa, gdyż konieczne są dalsze badania i dokłada diagnostyka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy