Czy brak sportu może doprowadzić do derealizacji?

Witam Serdecznie, Chcialbym dowiedziec się, czy brak sportu i ruchu (jakiegokolwiek) moze prowadzic do problemów psychicznych? Czy brak jego moze prawodzic do derealizacji, nerwicy? Nie pije kawy, nie pale, biore magnez i dobrze sie odzywiam. Nie uprawiam sport od kilku miesiecy. (nawet spaceru, zakupów, w weekendy mam szkołe magisterska)

Dzień Dobry Panu,

Może nie wprost odpowiadając na Pana pytanie, odpowiem, że:

Ruch zastąpi każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Z mojej strony gratuluję Panu takiego świadomego stylu życia.

Z życzeniami wszystkiego, co sprawia radość,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,
Niewątpliwie sport wpływa pozytywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne. Pytanie, skąd u Pana pojawiły się obawy dotyczące zdrowia psychicznego? Czy aktualnie odczuwa Pan jakieś niepokojące objawy? Jeśli tak, warto udać się na konsultację do psychologa, by rozwiać swoje wątpliwości.
Pozdrawiam,
Karolina Pietrzak
(karolinapietrzak.pl)

Witam,
sam sobie brak sportu nie doprowadzi do derealizacji. Natomiast ruch, aktywność, szczególnie taka która sprawia przyjemność czy daje satysfakcję jest bardzo ważna zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Brak aktywność wpierw prowadzi do nudy (co ma nas zmotywować żeby coś zrobić), a potem może powodować gorsze samopoczucie i może sprzyjać rozwojowi różnych dolegliwości zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki