Czy ruch, sport i wysiłek fizyczny mogą zmniejszyć libido?

Z powodu częstej masturbacji mam wyrzuty sumienia i jestem załamany i smutny. Czy ruch, sport i wysiłek fizyczny mogą zmniejszyć libido? Czy u mężczyzn z wiekiem może zmniejszyć się popęd, a jeśli tak to w jakim wieku?

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Odpowiadając na Pana pytanie, chcę się z Panem podzielić takim stwierdzeniem, którym często dzielę się z Czytelnikami Portalu Abc zdrowie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Rozwijając wątek, okazuje się, że tak zwany dobrostan fizyczny i psychiczny, aż w ok. 70 % zależy od stylu życia.
A więc od odpowiedniego odżywiania, suplementacji, regularnej aktywności fizycznej, dotleniania organizmu, umiejętności radzenia sobie ze stresem, poprzez techniki relaksacyjne, medytację, jogę oraz od zdrowego i pozytywnego myślenia.

Jeśli przyjmuje się aktywny i świadomy styl życia za codzienność, wówczas czuje się, że ma się wpływ na własne życie- oczywiście na tyle, na ile on jest tylko od nas zależny...
Kluczowe znaczenie ma zdrowe i pozytywne myślenie, które to z kolei przynosi zdrowe i pozytywne życie.

W nawiązaniu do tematu masturbacji, którą postrzegam jako zwyczajną potrzebę..., jednak kiedy to samo zaspokajanie staje się
jedyną formą życia seksualnego Osoby dorosłej - mając możliwość
zaspokojenia swojej potrzeby i mimo to stosuje ja zastępczo - to jest to temat do tzw. wzięcia pod lupę...
Skoro poczuł Pan zaniepokojenie, w tym temacie, warto byłoby kontrolnie skonsultować się z Seksuologiem.

Podsumowując (w czymkolwiek) wskazana jest równowaga..

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605