Czy branie tabletek antykoncepcyjnych po 4 opakowania bez przerwy ma wpływ na tycie?

Mam 38 lat, od 15 lat z przerwami biorę pigułki, ostatnio biorę R*** i czuję się dobrze. Miałam taki problem, że podczas tej 7-dniowej przerwy bolała mnie głowa, żadne leki mi nie pomagały, doszłam z lekarzem do wniosku, że mój organizm źle toleruje brak hormonu i lekarz ginekolog zalecił mi, żebym brała bez przerwy 4 opakowania pigułek i dopiero robiła przerwę na okres. Od tego czasu nie mam problemu z bólem głowy, ale mam wrażenie, że od tej pory zaczęłam trochę tyć, że tak powiem wyskoczył mi brzuch, przytyłam trochę w udach, biuście, a prowadzę taki sam tryb życia jak poprzednio, jem też tyle samo. Jestem osobą raczej ruchliwą, mam też pracę, która wymaga ode mnie ruchliwości. Więc czy to może mieć wpływ na moje przybranie na wadze? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Otyłość pojawia się, gdy organizm otrzymuje większą ilość kalorii, niż ta, którą jest w stanie spalić.
Kalorie są niezbędne do życia oraz bycia aktywnym fizycznie. Aby utrzymać wagę, należy zrównoważyć energię, którą czerpiemy ze spożytego jedzenia z energią, którą zużywamy. Dostarczanie organizmowi większej ilości kalorii prowadzi do dodatniego bilansu energetycznego, co grozi przyrostem masy ciała i otyłością.

Związek antykoncepcji hormonalnej z tyciem, fakt, istnieje. Ale jest to tylko działanie niepożądane, które można zminimalizować stosując nowoczesne środki antykoncepcyjne.
Myślę, że taki objaw niepożądany wystąpiłby u Pani już wcześniej, podczas tych 15 lat, gdyby rzeczywiście miał związek z akurat tym preparatem.

Zdecydowanie polecałabym konsultację neurologiczną w sprawie tych bólów głowy.