Czy być stanowczą wobec 18-letniej córki z nerwicą natręctw?

co mam robić?moja córka 18 lat od ponad roku walczy z nerwicą natręctw głównie chodzi o szkołę aktualnie zaczęła trzecią a wczoraj powiedziała że chciałaby zmienić bo w tej nie daje rady czy ja mam być wobec niej stanowcza nie ulegać stawiać sprawę ostro bo łagodnej peswazji już próbowałam bez efektu dodam że ciągle bierze leki które jakoś nie działają jest pod opieką psychiatry jestem na skraju wyczerpania ona też boję się o nią .POMOCY!!

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,
większość podejść w psychoterapii zaleca nie realizowanie natrętnych potrzeb, natomiast nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć, jak jest w przypadku Pani córki, ponieważ każdą osobę należy traktować indywidualnie. Ponadto leczenie nerwicy natręctw zarówno farmakologicznie, jak i psychoterapeutycznie jest zazwyczaj długotrwałe ze względu na strukturę zaburzenia.
Życzę cierpliwości, wytrwałości i zdrowia
jkj