Czy całkowite odstawienie masturbacji może mi w jakikolwiek sposób zaszkodzić?

Witam. Nie mam dziewczyny, ani stałej partnerki. Chciałbym przestać się całkowicie masturbować, dopóki nie poznam kobiety. Mam prace, hobby itd Czy całkowite odstawienie masturbacji może mi w jakikolwiek sposób zaszkodzić??

Dzień dobry!

Nie, masturbacja nie jest obowiązkowa i nie ma konieczności masturbowania się, jeśli mężczyzna nie odczuwa potrzeby seksualnej.
Rezygnacja z masturbacji może się jednak wiązać z pojawianiem się spontanicznych, mimowolnych erekcji w ciągu dnia i/ lub polucji, mimowolnych wytrysków nasienia. Nie jest to w żaden sposób niebezpieczne dla zdrowia, ale może być niekomfortowe, krępujące.

Pozdrawiam!