Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy choroba świerzbowa wróciła?

Dwa tygodnie temu zdiagnozowano u mnie świerzb. Dermatolog przepisała 2 tubki maści Infectoscab by po tygodniu powtórzyć kuracje na noc. Po pierwszej tubce zmiany zaczęły stopniowo znikać, stosowałam też olejek z drzewa herbacianego na pojedyncze większe zmiany na skórze aż do całkowitego zniknięcia. Po drugiej kuracji na dekoldzie pojawiło się dużo małych czerwonych krostek, nie swędzą one jak poprzednie zmiany świerzbowe i nie pojawiły się już nigdzie indziej. Czy możliwe że choroba wróciła?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Leczenie łysienia plackowatego

Lek. Wojciech Zygmunt
73 poziom zaufania

Kuracja świerzbowca może być trudna. Nie daję gwarancji, że jest to nawrót choroby, jednak sugeruję powtórną wizytę u dermatologa. Polecam wyprać wszystkie pościele i ubrania w domu w wysokiej temperaturze, starannie zdezynfekować deskę klozetową i inne przedmioty codziennego użytku, ponieważ tutaj może tkwić źródło ewentualnej reinfekcji. Pozdrawiam i życzę pełnego powrotu do zdrowia.

0

TAK
trzeba wyprać wszytką bieliznę ze skarpetami i szalikiem włącznie
może przenieść się od innych osób

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Naukowo i zawodowo ukierunkowany na problemy diagnozowania i leczenia chorób układu kostnego, w tym rzadkich chorób kości. Współzałożyciel Polskiej Fundacji Osteoporozy
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy