Czy ciągłość leczenia PCO zostanie zachowana, a dziwne krwawienia się skończą?

Pół roku temu lekarz stwierdził u mnie PCO i przepisał Jeanine. Po 2-3 cyklach i braku rezultatów w leczeniu PCO zalecił branie 3 opakowń pod rząd, bez przerw. W tym czasie 3 razy dostalam krwawienia. Lekarz stwierdził zapalenie macicy - że to ono powodowało krwawienia, nie tabletki. Po wyleczeniu biorę dalej Jeanine, ale po 19 tabletkach znów mam okres. Inny ginek. zalecił zamianę Jeanine na Vixpo. Czy ciągłość leczenia PCO zostanie zachowana a dziwne krwawienia się skończą? To dobra zamiana?

Lek. Katarzyna Szymczak

Nowy lek zawiera troche większą dawkę hormonów, to powinno zlikwidować problem krwawień śródcyklicznych.
Pozdrawiam