Czy ciąża jest u mnie jednak możliwa?

Hej mam pytanie okres spuźnia mi się 7 dni. 6tego dnia zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. Czy owulacja Mogła się przesunąć i być może było za wcześnie na test. Dodam również że aplikacja Flo z której korzystam do śledzenia miesiączki dziś pokazuje 36 dzień cyklu ponieważ nie wpisałam miesiączki bo zwyczajnie jej nie dostałam. Proszę o poradę. Nie ukrywam że zabespieczałam się z mężem używając prezerwatywy ale jednego razu się zsuneła a teraz coś się dzieje z moim organizmem i jestem zaniepokojona.
KOBIETA, 33 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

test ciążowy wykonany w 7 dniu po terminie miesiączki powinien być już wiarygodny. Teoretycznie producenci testów ciążowych twierdzą, że są one wiarygodne już w dniu spodziewanej miesiączki. Dlatego ujemny wynik, raczej powinien już być zgodny z prawdą.

Jeśli ma Pani, duże wątpliwości to zawsze można w takiej sytuacji w laboratorium oznaczyć b-HCG. Niski poziom na 100% wykluczy obecność ciąży. Jako że zabezpieczaliście się Państwo za pomocą prezerwatywy, to ryzyko zapłodnienia niestety jest zawsze wyższe niż w przypadku innych metod (np. antykoncepcji hormonalnej w postaci tabletki czy krążka bądź innych). Cykl miesiączkowy jest zmienny i nie zawsze owulacja występuje dokładnie w tym samym czasie. Nie można wykluczyć, że w Pani przypadku doszło do jej przesunięcia. Niemniej trzeba z pewnością wykluczyć czynniki, które mogłyby mieć na to wpływ. Należą do nich: długotrwały stres, leczenie farmakologiczne (w szczególności antybiotykoterapia), podróże ze zmianą klimatu czy restrykcyjna dieta. Nie można pominąć zmian w obrębie dróg rodnych: obecności polipów, nieprawidłowej grubości endometrium czy zaburzeń hormonalnych. Te też mają kluczowy wpływ na cykl. Jeśli zatem miesiączka się jednak nie pojawi najbliższych dniach, to konieczna może okazać się wizyta u ginekologa. Lekarz po zebraniu wywiadu oraz badaniu będzie w stanie wdrożyć odpowiednie postępowanie. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/cykl-miesiaczkowy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-przebiega-cykl-miesiaczkowy

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu

https://portal.abczdrowie.pl/wtorny-brak-miesiaczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.