Czy ciąża ma jakieś uzasadnienie w moim przypadku?

Witam. Przez rok stosowałam tabletki antykoncepcyjne, zawsze o regularnej porze. Odstawiłam je dokładnie tydzień temu, ze względu na sporo negatywnych skutków. W trakcie przyjmowania ostatniej tabletki miało miejsce krwawienie, co prawda skąpe, ale od kiedy zaczęłam przyjmować tabletki zawsze takie było. Wcześniej kochałam się z chłopakiem, jednak nie w dni płodne. W tym momencie jestem na szkole policji, miałam 14dniowa kwarantannę w małym pokoju i mam tu zostać przez 3msc bez żadnego zjazdu do domu, przez co się stresuje. Mam delikatne zawroty głowy, zaciśnięty żołądek, jestem słaba, boli mnie głowa, tłumacze to stresująca sytuacja w moim życiu. Ale od kilku dni pojawiła się u mnie bardzo duża ilość przezroczystego śluzu, jest go bardzo duzo, cały czas. A owulacja wypada mi dopiero za 8dni. Czy jest możliwość, ze jestem w ciazy? Czy faktycznie sama sobie to wmawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ciąża jest niewykluczona – po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie tylko płodność wraca bardzo szybko, ale może być też zwiększona, więc ryzyko zajścia w ciążę jest większe. Nie zawsze też można sugerować się wskazaniami kalendarzyka co do dni płodnych – owulacja może nastąpić nawet następnego dnia po ostatniej zażytej pigułce antykoncepcyjnej. Szczegółowo porusza ten problem nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-po-odstawieniu-tabletek.

Zatem w tej sytuacji mogę tylko doradzić niezwłoczne wykonanie testu ciążowego, by wykluczyć lub potwierdzić ciążę. Proszę również przeczytać materiał dostępny pod tym adresem, omawia rodzaje śluzu występującego w różnych momentach cyklu: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-przed-okresem-rola-wyglad-jak-obserwowac-ciaza.

Natomiast w przypadku negatywnego wskazania testu ciążowego warto wybrać się do internisty i wykonać podstawowe badania krwi, by ustalić przyczynę złego samopoczucia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.