Czy codzienne onanizowanie szkodzi?

Czy codzienne onanizowanie szkodzi? i czy to normalne,że z nadwagą/otyłością 93 kg nie ma się siły i kondycji do biegania?.

Masturbacja natomiast jest czymś absolutnie normalnym aż do momentu, kiedy bez niej nie można uzyskać satysfakcji seksualnej. Wtedy należy zgłosić się do psychologa seksuologa. Bowiem masturbacja jako taka jest naturalna, jednakże niemożność współżycia lub brak satysfakcji ze współżycia z drugą osobą i uzyskiwanie satysfakcji seksualnej tylko w wyniku masturbacji stanowi problem natury psychologicznej.

Witam, masturbacja w sytuacji braku partnera jest uznawana przez współczesną seksuologię za normalną formę rozładowania popędu seksualnego. Kiedy realizuje się ją codziennie, w dłuższej perspektywie czasowej, może stać się jednak przyzwyczajeniem, utrudniającym w przyszłości satysfakcję z innych form współżycia .Pozdrawiam