Czy codzienne spożywanie cebuli szkodzi wątrobie?

Dzień dobry, chciałam zapytać, czy codzienne spożywanie cebuli(w podobno nie małych ilościach-tak oceniają rodzice) szkodzi na tarczycę, czy też wątrobę. Czy to prawda? Za odpowiedź dziękuję. Z poważaniem Joanna

Mgr Martyna GorczyĹska

Nie wiem co to są "nie małe ilości" według Pani. Jednakże nadmiar jednego składnika nigdy nie jest dobry. Polecam zróżnicować dietę i wprowadzić do niej różne warzywa, najlepiej codziennie spożywać warzywa i owoce różnokolorowe. Co więcej ważny jest również sposób przygotowywania. Jeżeli smaży Pani cebulę to z pewnością nie jest to dobry nawyk.

Witam Panią,

Powinna Pani zachować pewien umiar. Rzeczywiście cebula jest produktem ciężkostrawnym i zbyt duże jej ilości mogą obciążać przewód pokarmowy.
Zalecam zróżnicowaną dietę i rozsądek.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk