Czy córka dalej ma przyjmować Femosoton?

Córka ma 14 lat i ponad pół roku nie miała miesiączki. Lekarz ginekolog dziecięcy przepisał Femoston- 6 opakowań. Już po pierwszym opakowaniu córka dostała okres i pojawił sie także w kolejnych dwóch miesiącach. Teraz już córka przyjmuje 4 opakowanie. Niestety wizyta u lekarza dopiero za ponad miesiąc, stąd pytanie, czy w takiej sytuacji konieczne jest dalsze przyjmowanie femostonu czy skoro pojawiają się regularne miesiaczki można zakończyć leczenie. Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA, 47 LAT około miesiąca temu

Szanowna Pani,



Femoston to lek hormonalny, który jest często stosowany w przypadku zaburzeń miesiączkowania, w tym w przypadku braku miesiączki (amenorrhoe), jak miało to miejsce u Pani córki. W przypadku młodych dziewcząt, które mają problemy z regularnym cyklem miesiączkowym, leczenie hormonalne jest często zalecane, aby pomóc w "uruchomieniu" cyklu i przywróceniu regularnych miesiączek.



Jeśli po trzech miesiącach stosowania Femostonu Pani córka zaczęła mieć regularne miesiączki, to jest to pozytywny znak, jednak kontynuacja leczenia zależy od wskazań lekarza. W tej sytuacji:



Kluczowe kwestie:



1. Regularność miesiączek: Jeśli miesiączki zaczynają się pojawiać regularnie, może to oznaczać, że organizm córki reaguje na leczenie, jednak to lekarz będzie mógł ocenić, czy leczenie ma być kontynuowane.





2. Zakończenie leczenia: W niektórych przypadkach, jeśli miesiączki wróciły do normy i są regularne, lekarz może zalecić stopniowe zakończenie leczenia. Jednakże ważne jest, by nie podejmować tej decyzji samodzielnie, ponieważ leczenie hormonalne powinno być prowadzone pod kontrolą specjalisty, który uwzględni także inne aspekty zdrowotne i hormonalne córki.





3. Monitorowanie cyklu: Ponieważ córka nadal przyjmuje Femoston, warto monitorować, czy miesiączki pozostają regularne po zakończeniu leczenia. Po zakończeniu stosowania leku cykl może wymagać ponownej regulacji.







Co zrobić teraz?



Zdecydowanie warto skonsultować się z lekarzem przed zakończeniem leczenia, nawet jeśli wizyta jest za miesiąc. Może się okazać, że lekarz zdecyduje się na dalsze stosowanie Femostonu lub zdecyduje o innej metodzie leczenia. Jeśli jest to niemożliwe, może warto poszukać możliwości konsultacji z innym specjalistą lub skontaktować się z lekarzem telefonicznie w celu uzyskania porady.



Podsumowanie:



Dalsze stosowanie Femostonu powinno być pod kontrolą lekarza, który dokładnie oceni, czy leczenie jest konieczne. Regularność miesiączek to pozytywny znak, jednak decyzja o zakończeniu leczenia wymaga opinii specjalisty.



Pozdrawiam serdecznie!



Położna

Martyna Dudzińska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty