Czy czerwone kreski na plecach u córki świadczą o rozstępach?

U corki na plecach zauwazylam czerwona, pozioma kreske. Myslalam ze moze sie uderzyla czy cos w tym stylu. Jednak kreska powieksza się. Ostatnio zauwazylam ok. 2 cm nizej rownolegledo tej pierwszej zaczyna pojawiać się nastepna kreska, ma ok. 2 cm dludosci. Corka ma 12 lat, wzrostu ok 164cm i wagi 52 kg. Co to moze byc? rozstępy? Nalezy udac sie do lekarza?

Witam,
Opisane przez Panią zmiany noga wskazywać na rozstępy. Ta przypadłość często pojawia sie u szybko rosnącej młodzieży w okresie pokwitania. Jednak aby upewnić sie, ze powstałe zmiany sa na pewno rozstępami należy udać sie do lekarza lub kosmetologa. Pozdrawiam.