Czy decyzja o odstawieniu leku hormonalnego była prawidłowa?

Witam Jakieś 3 lata temu kiedy zaszlam w ciążę wykryto u mnie niedoczynność tarczycy. Brałam euthyrox 50 przez 5 dni w tygodniu a w soboty i niedziele 100 i do tego Jodid. W połowie zeszłego roku zmieniono mi dawkę z 100 na 75. Przyznam jednak, że jestem osobą, która dość często zapomina o lekach. Zauważyłam, że w trakcie brania leku przytylam i to aż 15 kg. Od pół roku nie biorę euthyroxu bo zwyczajnie zapominalam. Mimo to wyniki badań mam bardzo dobre, dobrze się czuję, zaczęłam również chudnąć (co w trakcie brania leku było wręcz niemożliwe bo nawet zdrowa dieta i aktywnosc fizyczna nie przynosily rezultatu). 18 stycznia 2019 r. mam kolejną wizytę. Moje pytanie brzmi właściwie czy dobrze, że odstawiłam lek i czy powinnam powiedzieć lelarzowi że może powinnam sprobowac go odstawić na dobre?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego i wykonać oznaczenie tsh lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu.