Czy depresja może wyłączyć miłość?

Czy depresja może wyłączyć uczucie jakim jest miłośc? Przeżywam teraz nawrót depresji. Chodzę na terapię ale czasem nie mam już siły. Poważnie myślę o powrocie do farmakoterapii. Mój chłopak wspiera mnie bardzo mimo wszystko, powtarza że będzie zawsze.Ja jednak często myślę sobie że lepiej byłoby mu beze mnie.Cały czas wracam do wspomnień kiedy było tak idealnie.Nie wyobrażałam sobie życia bez niego dopóki depresja nie wróciła.Czuję dziwną pustkę i obojętność. Czy to za sprawą depresji?

Dzień dobry!

Utrata przyjemności, cieszenia się życiem, dostrzegania pozytywnych jego stron to objawy depresji. Również wątpliwości "czy go kocham", "czy mnie można kochać", "a może nasz związek nie ma sensu", utrata wiary w uczucia własne i partnera. Warto rozmawiać o tym podczas terapii. Jeśli jednak czuje Pani, że nastrój się nie poprawia, a kiedyś pomocne w tym były leki - warto poważnie pomyśleć nad powrotem do farmakoterapii. Być może przerwała ją Pani zbyt wcześnie?

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Pani wątpliwości są jak najbardziej w porządku...

W zespole depresyjnym, może dochodzić do spłycenia uczuć, czego Pani prawdopodobnie doświadcza.

Proszę nie rezygnować z terapii, a farmakoterapia zmniejszy u Pani jedynie symptomy depresyjne, jednak ich nie wyleczy...

Nie ma drogi na skróty...

Proszę podziękować Pani Chłopakowi, że Panią wspiera i jest przy Pani obecny.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej