Miłość u osoby z depresją

Witam, chciałabym sie dowiedzieć dokladnie jaki wpływ ma depresja i głębokie załamanie na milosc i uczucia osoby z depresja względem ukochanej osoby? I mimo ze problem sie rozwiązał to ile jeszcze trwa takie wychodzenie z tej depresji by osoba ktora odtracila bliska osobe zrozumiala że jednak ja kocha a depresja to wszystko zaslepila , jesli taki wpływ istnieje. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Tak, stan depresji wpływa na zachowanie, sposób myślenia itp., ale też uczuciowość. Może zdarzyć się izolowanie od partnera, wrogość czy kłótliwość, poczucie utraty uczuć i porzucenie itp. - które z czasem uznajemy za niesłuszne i niepotrzebne, błąd.
Każdy człowiek i każda historia jest jednak inna i nie jest możliwe przewidzieć, co konkretnie zdarzyło się w Państwa relacji, jaki jest przebieg i charakter choroby partnera, jak przebiega leczenie itp.
Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, ile czasu trwa i jak przebiega wychodzenie z depresji.

Partner powinien korzystać z leczenia psychiatrycznego oraz psychologicznego.
Możecie Państwo także wspólnie skorzystać z terapii partnerskiej.

Pozdrawiam!

Uczucia w trakcie epizodu depresyjnego mogą być przytłumione przez chorobę. Zwykle jednak- jeśli relacja jest dobra i stabilna- emocje ożywiają się ponownie w trakcie remisji. Jeśli przyczyną odrzucenia była choroba, po jej ustąpieniu relacja jest możliwa do odbudowania. Chyba, ze przyczyną rozstania było coś innego, a choroba zbiegła się z tym czasowo. Wówczas warto przyjrzeć się, co rzeczywiście spowodowało odrzucenie.

Emocje w depresji są przytepione, a często też osoba chora odtraca swoje bliskie osoby. Powrót do stanu sprzed choroby jest możliwy przy podjęciu terapii psychologicznej, która pozwoli przepracować problemy. Ile czadu może to zająć jest kwestią otwartą - to zależy od systematyczności pracy chorego (spotkan z terapeutą, samodzielnej pracy w domu)., motywacji do zmiany, wsparcia ze strony bliskich osób itd. Pozdrawiam