Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Miłość u osoby z depresją

Witam, chciałabym sie dowiedzieć dokladnie jaki wpływ ma depresja i głębokie załamanie na milosc i uczucia osoby z depresja względem ukochanej osoby? I mimo ze problem sie rozwiązał to ile jeszcze trwa takie wychodzenie z tej depresji by osoba ktora odtracila bliska osobe zrozumiala że jednak ja kocha a depresja to wszystko zaslepila , jesli taki wpływ istnieje. Pozdrawiam
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Czy depresja jest chorobą śmiertelną?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Jest przyczyną wielu przykrych dolegliwości, czy jednak może doprowadzić do śmierci? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Dzień dobry!

Tak, stan depresji wpływa na zachowanie, sposób myślenia itp., ale też uczuciowość. Może zdarzyć się izolowanie od partnera, wrogość czy kłótliwość, poczucie utraty uczuć i porzucenie itp. - które z czasem uznajemy za niesłuszne i niepotrzebne, błąd.
Każdy człowiek i każda historia jest jednak inna i nie jest możliwe przewidzieć, co konkretnie zdarzyło się w Państwa relacji, jaki jest przebieg i charakter choroby partnera, jak przebiega leczenie itp.
Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, ile czasu trwa i jak przebiega wychodzenie z depresji.

Partner powinien korzystać z leczenia psychiatrycznego oraz psychologicznego.
Możecie Państwo także wspólnie skorzystać z terapii partnerskiej.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Uczucia w trakcie epizodu depresyjnego mogą być przytłumione przez chorobę. Zwykle jednak- jeśli relacja jest dobra i stabilna- emocje ożywiają się ponownie w trakcie remisji. Jeśli przyczyną odrzucenia była choroba, po jej ustąpieniu relacja jest możliwa do odbudowania. Chyba, ze przyczyną rozstania było coś innego, a choroba zbiegła się z tym czasowo. Wówczas warto przyjrzeć się, co rzeczywiście spowodowało odrzucenie.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Dzień dobry, tak depresja wpływa na przeżywanie emocji i może mieć bardzo duży wpływ na relację dwojga ludzi. Nie wiem jak przebiegało leczenie depresji, czy była to psychoterapia, farmakoterapia - co oznacza, że problem się rozwiązał? Trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć na pani pytanie. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0

Emocje w depresji są przytepione, a często też osoba chora odtraca swoje bliskie osoby. Powrót do stanu sprzed choroby jest możliwy przy podjęciu terapii psychologicznej, która pozwoli przepracować problemy. Ile czadu może to zająć jest kwestią otwartą - to zależy od systematyczności pracy chorego (spotkan z terapeutą, samodzielnej pracy w domu)., motywacji do zmiany, wsparcia ze strony bliskich osób itd. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy