Zakochanie się w osobie z depresją

Witam. Moim problemem jest szaleńcze zakochanie w osobie z problemami. On ma depresję, bardzo zmienne nastroje, myśli samobójcze, którymi mnie szantazuje. Ja jednak zupelnie nie potrafię odejść, odciąc się od niego, bo pzezyliśmy ze soba bardzo dużo pieknych chwil, i gdy on jest w dobrej formie psychicznej (zdarza się) to znów bardzo mi na nim zalezy. Bywa, ze mnie wyzywa itd. chciałabym zapytac, czy byłaby mozliwosc jednorazowej wizyty i konsultacji? jestem rozdarta między uczuciem a rozumem

Na pewno takie jednorazowe spotkanie jest możliwe. Proszę poszukać psychologów w Pani okolicy. Warto też namówić partnera na podjęcie terapii. Z depresji można wyjść - zatem po co męczyć się z trudnościami przez długi czas. Pozdrawiam

Dzień dobry.

Pomijając depresję i zmienne nastroje partnera, weszła Pani w relację, która - jak można sądzić z opisu - jest trudna i męcząca, czemu, nawiasem mówiąc, trudno się dziwić. Warto zauważyć, że jest Pani w tym związku typowym kozłem ofiarnym, któremu przypisuje się odpowiedzialność nie tylko za to, co Pani robi, ale i to, jak się czuje Pani partner.
Wspomniane rozdarcie Pani między uczuciem, a rozumem, wskazuje natomiast, że partner uzyskał już emocjonalną nad Panią przewagę - to znaczy, że uzyskał stan, w którym pomimo wyraźnego dyskomfortu i cierpienia nie podejmuje Pani decyzji o odejściu albo o zmianie jakości tej relacji. Dodać trzeba, że stan ten będzie się raczej pogłębiać - dlatego pomysł konsultacji psychologicznej nie jest zły.

Pozdrawiam.