Czy derealizacja kiedyś minie?

Witam, mam pytanie odnośnie derealozacji ponieważ od pewnego czasu pozbyłem się nerwicy lekowej a derealizacja dalej wystepuje i sam już nie wiem co mam robić, czy z czasem Ina też przejdzie? Czy może mieć ona jakieś przyczyny somatyczne? Z góry dziękuję
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry,

Przede wszystkim gratuluje pozbycia się nerwicy.

Jeżeli chodzi o derealizację, którą rozumiem jako ściśle związaną z nerwicą, to zachęcam do zgłębienia tego tematu ze specjalistą, w procesie psychoterapii, tym bardziej jeżeli nie ustąpiła po wyjściu z nerwicy.

Podczas terapii pomocne będzie uczenie się technik radzenia sobie ze stresem, technik relaksacyjnych.

Samodzielnie można postawić na ćwiczenia fizyczne.

Derealizacja może mieć podłoże psychosomatyczne, w kontekście zaburzeń lękowych lub depresji.