Czy dieta kopenhaska wpływa negatywnie na organizm podczas miesiączki?

jeżeli zastosuję dietę kopenhaską kiedy bede miała miesiączkę to nic mi nie będzie? to nie ma żadnego wpływu?

Wszelkie restrykcyjne diety bardzo negatywnie wpływają na organizm w dłuższej perspektywie czasu i charakteryzują się również częstym występowaniem efektu jojo.

Pozdrawiam

Witam serdecznie!

Stosowanie rygorystycznych i niskokalorycznych diet wpływa niekorzystnie na metabolizm organizmu i może zaburzać jego funkcjonowanie.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Dieta kopenhaska, podobnie zresztą jak inne tego typu restrykcyjne diety, w negatywny sposób wpływają na organizm. Nie zależnie od tego czy będzie miała Pani w tym czasie miesiączkę dieta bardzo niskokaloryczna wpłynie niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu. stosując takie diety zwolni Pani swoją przemianę materii. Może Pani przez ten czas stracić na wadze jednak po pewnym czasie kilogramy wrócą i to bardzo możliwe że z nawiązką (efekt jo-jo). Osłabi Pani również i wygłodzi swój organizm co może nieść za sobą inne negatywne skutki. Głodząc się może Pani zaburzyć gospodarkę hormonalną co może wpłynąć na zatrzymanie miesiączki. Proszę nie eksperymentować tylko zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną. Jedynie poprzez zdrową dietę dostarczająca wszystkich niezbędnych składników odżywczych można uzyskać wymarzoną sylwetkę. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i pokrywać Pani podstawowe zapotrzebowanie energetyczne.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk