Dieta kopenhaska a wegetarianizm

zastanawiałam się nad dietą kopenhaską, jednak muszę się do niej przygotować, bo wiem, że bardzo wycieńcza organizm, a teraz jestem w czasie wzmożonego wysiłku psychicznego. jednak mam pytanie czy ów dieta w ogóle wchodzi w grę w wypadku wegetarian? czy przykładowo wołowinę można zastąpić kotletem sojowym?

Dieta Kopenhaska pomimo, że przynosi efekty redukcji masy ciała jest dietą zbyt restrykcyjną. Może to skutkować nie tylko licznymi niedoborami witamin, składników mineralnych, ale także zbyt dużym deficytem energetycznym Jest bardzo prawdopodobne, że nasz organizm uruchomi swoje zapasy i stracimy na wadze. Ze względu na krótki czas stosowania stanie się to jednak kosztem wody, tkanki mięśniowej i obniżeniem przemiany materii. Jest to dieta sprzeczna z zasadami racjonalnego odżywiania, może zakłócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik