Odpowiednia dieta dla 21-latka

Witam. Mam 21 lat, ważę prawie 90 kg przy wzroście 173 cm. Zastanawiam się nad odpowiednią dietą. Co myśli Pan o IF? Co może Pan odradzić/polecić ze swojego doświadczenia? Pozdrawiam

Witam, przede wszystkim każda dieta powinna być przede wszystkim konsekwentnie realizowana i ma na celu zmianę nawyków żywieniowych. Zakładanie, iż przez 2 dni będzie Pan na diecie niefizjologicznej ok 500-600 kcal, a przez kolejne 5 dni będzie Pan mógł jeść co tylko chce jest błędem. Nie nauczy się Pan prawidłowo odżywiać, nie będzie Pan dostarczać wszystkich niezbędnych składników mineralnych i witamin. Odradzam stosowanie diet cud. Zachęcam zatem do stosowania zbilansowanej diety, w której będzie Pan dostarczał wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Witam, Istnieje kilka wersji diety IF, najpopularniejsza zaleca stosowanie kilkunastogodzinnego postu oraz kilkugodzinnych „uczt”. Każda z tych "wersji" jest dalece niefizjologiczna i groźna dla organizmu, bowiem skutkuje pozbawieniem go wielu substancji odżywczych, a w połączeniu z niekontrolowanym najadaniem się, grożą nawet poważnymi problemami metabolicznymi. Zalecane jest zachowanie zdrowego rozsądku oraz stopniowe wprowadzanie zmian w żywieniu.

W celu indywidualnego ułożenia diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Serdecznie pozdrawiam

Witam,

Wszystko zależy od Pana doświadczenia z dietami. Znam osoby, które stosują ową dietę Jem/Nie jem i sobie ją chwalą, znam też i przeciwników głównie z powodu głodówek występujących w tej diecie. Jeżeli normalne, racjonalne odżywianie z pewnymi odgraniczeniami, np. w stosowaniu tłustych potraw i węglowodanów prostych przy regularności posiłków nie są skuteczne może Pan "eksperymentować" z innymi pozycjami.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Przy tego rodzaju dietach zdarza się, że spada masa tkanki mięśniowej a nie ma redukcji tłuszczu. Polecam zrównoważoną dietę oraz ćwiczenia fizyczne. Pozdrawiam

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam! Niestety nie ma diety cud! Najlepiej aby zastosowal Pan zdrowe nawyki zywieniowe dostosowane przez dietetyka pod Pana. Dieta IF bardzo czesto spowalnia metabolizm i rozregulowuje organizm. Pozdrawiam, Kamila Ziemann