Dieta odpowiednia dla 13-latki

Witam, mam 13 (niecałe) lat, ważę 50 kg( czasem nawet 48 przez kilka dni, później 51 i tak dalej, ale zazwyczaj to 50 ) przy wzroście 147 bez butów. Czy moja waga jest dobra? Słyszałem, że mam lekką nadwagę, a jeśli chodzi o odżywianie to jem 4 posiłki dziennie , codziennie jem zupy, jem dużo mięsa , trochę mniej warzyw, teraz jem owoce wtedy kiedy np są truskawki to jem truskawki, teraz się skończył sezon na truskawki więc czekam na papierówki, kiedyś uda mi się same trzęsły, teraz już nie.
ponad rok temu

Witam, myślę, że jednak warto udać się do dietetyka, ponieważ brak Ci podstawowych informacji dotyczących prawidłowego żywienia i zdrowego, racjonalnego a przede wszystkim skutecznego odchudzania. Głodówki i stosowanie diet cud nie dadzą efektów, chyba, że efekt jojo… Zacznij dbać o swoją dietę i ciało – ćwicz regularnie (3 razy w tygodniu po minimum 30-40 minut), zajrzyj też do działu http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie
Pozdrawiam.

Witam,

Przy Twoim wzroście powinnaś ważyć troszkę mniej. Natomiast jesteś teraz w fazie intensywnego rozwoju oraz wzrostu, dlatego też odchudzanie w Twoim przypadku nie jest wskazane. Zachowaj prawidłowy sposób żywienia i zacznij ćwiczyć 4 razy w tygodniu minimum po 40minut, a już po miesiącu powinna nastąpić zauważalna zmiana.
Zachęcam do zapoznania się z artykułem: http://portal.abczdrowie.pl/jaka-dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Nie widzę w Twoim sposobie odżywiania się produktów mlecznych, co znacząco może obniżyć poziom wapnia w diecie. Ważne są również produkty zbożowe. Samo mięso, zupy i trochę warzyw nie dostarczy Ci wszelkich potrzebnych składników do rozwoju. Możesz mieć niedobór ważnych składników mineralnych i witamin B1 i B2. Mięso wybieraj chude np. pierś z kurczka lub cielęcina, możesz zjeść również mintaja lub morszczuka. Warto jeść mniej, ale 5 x dziennie.