Jaka jest dieta odpowiednia dla mnie? Marzę o karierze fotomodelki

Mam trzynaście lat i 158 cm wzrostu. Ważę 49-47 i koniecznie chcę schudnąć cztery kilo, bo marzę o karierze fotomodelki. Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

przy Twoje obecnej masie ciała (przyjmując średnio 48kg) nie masz nadwagi i jest ona idealna dla Twojego wieku i wzrostu. Jednak nie tylko z tego względu nie mogę zalecić Ci odchudzania. Jesteś w wieku dorastania, kiedy Twój organizm rozwija się i jest szczególnie wrażliwy na niedobory pokarmowe (białka, witamin, składników mineralnych), których kosnekwencją może być zaburzenie wzrostu i rozwoju. Dlatego nie wolno Ci stosować żadnych restrykcyjnych diet. Powinnaś się zdrowo odżywiać zgodnie z piramidą żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

oraz dużo ruszać - ruch pozwala splać kalorie i utrzymać ciało w zdrowiu i dobrej kondycji.

Pozdrawiam