Jaki jest sposób na idealną wagę?

Witam, Mam 13 lat . Ważę jakieś 55 kg przy wzroście 165 cm. Wszyscy mi mówią, że jestem chuda, ale tak nie jest. Nie jem już słodyczy, ani nie pije coli. Co jeszcze mogę zrobić?
13 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest prawidłowa. Twoje BMI wynosi 20,2 i znajduje się między 50 a 75 centylem na siatkach cntylowych, więc jest to zakres prawidłowej normy.

Powinnaś ograniczyć spożycie słodyczy i picie słodzonych napojów gzowanych nie tylko ze względu na odchudzanie, ale przede wszystkim dla własnego zdrowia, ponieważ są one źródłem pustych kalorii i nie dostarczają żadnych pożytecznych składników odżywczych. Ponadto odżywiaj się zdrowo zgodnie z piramidą żywienia.

Nie odchudzaj się, ponieważ w Twoim wieku drastycznymi dietami możesz sobie tylko zaszkodzić.

Porozmawiaj z kimś o swojej wadze, jeśli nie potrafisz spojrzeć na siebie obiektywnie. Może rodzice, nauczyciel lub ktoś zaufany Ci  w tym pomoże.

Pozdrawiam