Czy to już nadwaga?

Ważę 70 kg i mam 165 cm wzrostu. Mam 16 lat i nigdy nie stosowałam diet, bo nie widziałam takiej potrzeby. Codzienie jem rano płatki śniadaniowe, później kanapki z serem o 7:00, na obiad jem hamburgera o 14:00, a później jakieś frytki i colę, na kolację jem kanapki i przed snem cukierki oraz batony.

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi  25,7 i wykracza poza 97 centyl, co oznacza nadwagę. Podejrzewam, że wynika ona ze złego sposobu odżywiania. Nadwaga i to co jesz ma ogromny wpływ na Twoje zdrowie i może niekorzystnie się na nim odbić. To nie tylko problem estetyczny, czyli Twojego wyglądu. Jesteś w wieku dorastania i potrzebujesz więcej składników odżywczych niż dotychczas. Obawiam się, że Twój jadłospis nie dostarcza zbyt wielu cennych witamin, składników mineralnych czy białka. Słodycze i fast foody powinnaś wyeliminować ze swojego jadłospisu, ponieważ są bogatym źródłem szkodliwych cukrów i tłuszczów. To puste kalorie, które nie dostarczają nic wartościowego. Zrezygnuj z picia coli, która również nie jest dobra dla zdrowia.

Powinnaś wprowadzić wiele zmian do swojej diety, aby była zgodna z piramidą żywienia. Pamiętaj także o tym, by zwiększyć aktywność fizyczną, bez której trudno będzie Ci zgubić zbędne kilogramy. I co najważniejsze, nie odchudzaj się na własną rękę, ponieważ możesz sobie tylko tym zaszkodzić.

Pozdrawiam