Czy długotrwały stres może przyczynić się do rozwoju nadciśnienia?

Czy długotrwały stres może przyczynić się do rozwoju nadciśnienia? Czy wartości rzędu 137/97-145/105 sa już wskazaniem do zażywania leków? Mam 37 lat -do tej pory ciśnienie miałam w normie. Mierzę samodzielnie w domu -rano i wieczorem. czy najlepszym rozwiązaniem jest holter ciśnieniowy? czy wartość ciśnienia rozkurczowego wskazuje poważny problem?

Witam, na pewno stres długotrwały ma wpływ na organizm, na ciśnienie również. Z pytaniem o stosowanie leków proszę zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu. Warto zająć się przyczyną problemów zdrowotnych. Jeżeli stres wpływa niekorzystnie na poziom Pani funkcjonowania proszę zwrócić się na konsultację do psychologa. Zastanowić się nad tym jak ograniczyć wpływ stresu, jak sobie z nim radzić. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam Panią
Tak. Długotrwały stres może prowadzić bezsenności,
pogorszenia pamięci, skoków ciśnienia, chorób serca i układu krążenia,
nerwicy, zaburzeń lękowych, depresji i wielu innych zaburzeń.
Objawy stresu będą się nasilać.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną
i wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem
i długotrwałym działaniem czynników uciążliwych.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl