Czy DNA człowieka może zmodyfikować RNA wirusa HIV?

wirus Dzień dobry. Proszę o informację czy DNA człowieka może zmodyfikować rna wirusa hiv. Jeżeli tak to co wtedy ze skutecznością testów przeciwko wirusowi? Boję się że jestem zakażony a testy tego nie widzą . Czy zmieniający się wówczas materiał genetyczny wirusa jest wykrywalny? Jestem bardzo załamany bo mam objawy pasujące późnemu zakażeniu. Mało tego mam żonę i małe dzieci o których się strasznie boję gdyż też mają problemy.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do Poradni chorób zakaźnych gdzie mozna wyknac badania anonimowo i sa to badania pewne.