Czy do momentu operacji tętniaka tętnicy łączącej mogę uprawiać sport?

Witam serdecznie:)Zdiagnozowano u mnie tętniaka tętnicy łączącej przedniej 3,5mm. Nie palę i nie piję alkoholu.Uprawiam półzawodowo sport. Czy do momentu operacji, mogę uprawiać lekki sport?

Lek. Michał Lenard

Wzrost ciśnienia krwi podczas wysiłku fizycznego może spowodować pęknięcie tętniaka, dlatego odradzam Panu uprawianie sportu przed operacją, a po operacji - tylko według zaleceń specjalisty. Pozdrawiam!