Czy do rozpoznania postaci krążkowej tocznia rumieniowatego trzeba spełnić kryteria ACR lub SLICC?

Witam , moja siostra jest diagnozowana w kierunku tocznia rumieniowatego , podejrzewają u niej postać krążkowa . Przeglądałam informacje w internecie o ww chorobie i mam wątpliwości. Czy do rozpoznania postaci krązkowej tocznia rumieniowatego trzeba spełnić kryteria ACR lub SLICC?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby rozpoznać chorobę konieczne jest spełnienie odpowiednich kryteriów. A co do kryteriów czy to będą ACR czy SLICC to zależy od ośrodka diagnozującego. Sądzę, że częściej jest to ACR.