Czy dobierać zagubioną tabletkę z innego opakowania?

Witam, kilka dni temu mój pies zjadł 1 z tabletek antykoncepcyjnych. Czy mogę teraz skończyć opakowanie bez tej 1 tabletki i zrobić 7-dniowa przerwę? Czy może lepiej dobierać tę 1 z kolejnego opakowania? Pozdrawiam, M.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli są to tabletki o tym samym składzie to może Pani skończyć opakowanie bez zniszczonej tabletki. W przeciwnym wypadku warto uzupełnić tabletkę z awaryjnego opakowania.