Czy doszło do przedawkowania witamin?

Dzień dobry. Zażyłem 5 tabletk w jeden dzień witamin Trec multipack (producent zaleca 2 dziennie) czy będą jakieś skutki uboczne? Jakie jest prawdopodobieństwo, że przedawkowałem któraś z witamin? Powinienem zrobić badania na witaminy? Czy mam dalej splemetowac witaminy czy zrobić przerwę? Taki przepadek zdążył mi się raz. Jestem aktywny fizycznie

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Jednorazowe „przedawkowanie” suplementu nie powinno negatywnie wpłynąć na stan zdrowia. Zachęcamy jednak do skontaktowania się z lekarzem rodzinnym, ponieważ każda decyzja o przyjmowaniu suplementów diety powinna być poprzedzona badaniami, które wskażą ewentualne niedobory w organizmie. Na podstawie otrzymanych wyników badań, lekarz dobierze suplementację odpowiednią dla Pana – uwzględniającą tryb życia (czy jest Pan osobą aktywną fizyczni, jaką dietę Pan stosuje), stan zdrowia itp.

Jednocześnie serdeczne zachęcamy do zapoznania się z artykułami na naszym serwisie odnośnie zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję, że treści spotkają się z Pana zainteresowaniem:

https://zywienie.abczdrowie.pl/zywienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.