Czy dziecko może być odesłane do domu po operacji?

Chciałam zapytać,czy po skomplikowanej operacji wyrostka,gdzie po tygodniu i strasznych bólach, odłączyli córkę od pompy która drenażowala dziurę w brzuchu, założono jej worek do tej dziury, gdzie wypływa żółta ciecz , mogą odesłać córkę do domu?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety podała Pani za mało informacji dotyczących stanu córki – zarówno przed zabiegiem, jak i po oraz dotyczących konkretnych działań podjętych przez lekarzy na oddziale.

W niektórych przypadkach dren musi pozostać założony na dłużej – gdy płyn zbierający się w pojemniku przekracza 25 mililitrów. Jeżeli jednak stan pacjentki jest dobry, to niewykluczone, że lekarz uznał, że nie ma potrzeby kontynuacji pobytu w szpitalu.

Proszę pamiętać, że lekarz jest zobowiązany do rozwiania wszystkich Pani wątpliwości – zachęcam do szczerej rozmowy z chirurgiem. Warto również wiedzieć, że niekiedy rekonwalescencja w warunkach domowych przebieg szybciej i jest dla pacjenta bardziej korzystna (dotyczy to nierzadko właśnie dzieci).

O powikłaniach po operacji wyrostka robaczkowego przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/mozliwosc-powiklan-po-wycieciu-wyrostka-robaczkowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.