Czy dziecko może nosić obuwie po starszym rodzeństwie?

Czy dziecko może nosić obuwie po starszym rodzeństwie ? Prawda czy mit. Kiedyś dzieci nosiły obuwie "jedno po drugim" i było to oczywiste dla wszystkich a przecież nie wszyscy mamy problemy ze stopami w chwili obecnej. Jednak czytałam , że grozi to wadami w rozwoju stopy i może ją zniekształcić gdyż każdy człowiek inaczej stawia stopy. Z drugiej strony obuwie czasem służy dziecku bardzo krótko, bo przecież stopka rośnie szybko. Czy mino to używane obuwie zdąży zaszkodzić dziecku ?

Witam,
można zastosować nowe wkładki w obuwiu nieznoszonym. Bardziej zużyte obuwie faktycznie może wymuszać inne ustawienie stopy (działa jak wkładka, niekoniecznie dobrze dopasowana).