Czy dziecko powinno mieć erekcje?

Dzień dobry. Chciałabym zapytać o synka a mianowicie synek ma 3 latka i nigdy nie widziałam u niego wzwodu. Czy to coś niepokojącego ? Zawsze myślałam że dzieci mają czas na to natomiast dookoła słyszę że u wszystkich 3 latkowi to taki nasilony okres a u mojego synka nigdy nic. Czy powinnam się udać do lekarza z synem ? Czy to powód do niepokoj? Czy synek ma jeszcze na to czas?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pierwsze erekcje powinny się pojawić u chłopców dość wcześnie, jednak różnią się one wyglądem od tych, które mają dorośli mężczyźni. Takie, objawiające się pełnym wzwodem, pojawiają się dopiero w wieku dojrzewania i mają związek z podnoszeniem się poziomu testosteronu w organizmie.

Podsumowując, to, że nie zauważyła Pani u 3-letniego syna erekcji, jest raczej normalnym stanem. Pełny wzwód pojawia się później i jest etapem okresu dojrzewania.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który może pomóc w lepszym zrozumieniu problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/krotka-erekcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.