Czy dziwne objawy po marihuanie ustąpią same?

Witam! Mam ogromny problem i proszę o pomoc. Mam 14 lat i dwa tygodnie temu pierwszy i na pewno ostatni raz zapaliłam marihuanę. Zaciągnęłam się tylko raz z fajki i już po 5 minutach straciłam panowanie nad sobą. Czułam się jakbym latała. Moje serce biło stanowczo za szybko. Gdy wstałam rano czułam się już "normalnie", ale to zdecydowanie nie było to samo co przed zapaleniem. Od tych dwóch tygodni dzień w dzień jestem bardzo senna, najprostsze czynności mnie męczą, nie mogę się skupić i czuję się bardzo dziwnie. Trochę mi się kręci w głowie. Najgorzej się czuję, gdy wyjdę na słońce. Strasznie się boję, chcę żeby to już minęło. Co mam zrobić? Czy to się kiedyś skończy? Proszę o radę i podkreślam, że nie mogę iść do lekarza. Nie mogę nikomu powiedzieć, że paliłam.

Witam! Opisane objawy prawdopodobnie wynikają z przyjęcia dużej dawki kanabinoli podczas pierwszej intoksykacji. Podczas "pierwszego razu" efekt zapalenia marihuany jest zmienny osobniczo i trudno go przewidzieć. W Twojej sytuacji objawy są nasilone i utrzymują się dość długo. Niestety nie można powiedzieć, kiedy ustąpią samoistnie, ale mogą się utrzymywać nawet kilka tygodni. Bardzo rzadko zdarza się, że marihuana zostawia trwałe skutki zazwyczaj w sferze afektu (depresja) czy też obniża funkcje poznawcze i upośledza koncentrację uwagi.

Niestety w opisanej sytuacji konieczna jest konsultacja psychiatryczna, gdyż Ci specjaliści zajmują się skutkami psychicznymi używania substancji czynnych. Z uwagi na wiek samodzielna wizyta jest niemożliwa, w związku z tym proponuję porozmawiać z rodzicami. Każdy popełnia błędy, a rodzice powinni je zrozumieć i spróbować wspólnie rozwiązać problem u psychiatry. Należy pamiętać o tym, że stosowanie marihuany jest w Polsce nielegalne i każdy potwierdzony przez lekarza przypadek stosowania tego narkotyku powinien być zgłaszany na policję. Niestety nic innego nie można w tej chwili powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!