Czy faktycznie mogę podejrzewać u siebie ciążę?

Witam ostatnia miesiaczke mialam 30 kwietnia 1i 2 mają w tym miesiącu jest jej brak . Wczoraj robiłam test popołudniu wyszedł negatywny ale dziś zrobiłam nadczo rano również wyszedł negatywny. Boli mnie tak jak bym miał go już ale nawet nie plamie wydziela się czasami mały biały śluz ostatnio tez mało spie mam roczna córkę która dość często się budzi w nocy i byłam bardzo nerwowa.. dodam że współżyłam z partnerem ale zawsze to był stosunek przerywany nigdy nie kończący we mnie . Czy ja mogę być w ciazy

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji, a więc w wyniku takiego zbliżenia może dojść do zapłodnienia.

Testy ciążowe nie wskazują jednak na ciążę. Warto by było je powtórzyć. W tym celu najlepiej udać się do laboratorium i oznaczyć poziom hormonu beta-HCG. Jest to badanie bardziej wiarygodne niż test ciążowy z apteki.

Wspomina Pani o małej ilości snu oraz stresie – te czynniki również mogą wpłynąć na opóźnienie okresu. Tak samo jak odchudzanie, dalekie podróże, infekcje oraz przyjmowane leki. Warto o tym pamiętać.

Brak okresu i negatywny test ciążowy to częsty problem. Przeczyta Pani o nim pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.