Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy faktycznie powinnam podejrzewać ciążę?

Dzień dobry . Mam pytanie przez ostatnie 3 dni miałam wodnisty śluz z pochwy natomiast dziś w dzień miesiączki pojawił mi się biały śluz i brak okresu .. boli mnie lekko brzuch raz po prawej stornie raz po lewej dodam że uprawiam seks bez zabezpieczeń z parterem dodatkowo dodam po 6 godzinach na nogach w pracy jestem zmęczona i senna , zmniejszył mi się apetyt , ale mam ochotę na kwaśne i tłuste rzeczy .. czy mogę podejrzewać ciąże ?
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Wyznaczanie daty porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie sposób tego jednoznacznie ocenić, natomiast faktycznie wśród symptomów wczesnej ciąży wyróżniamy oczywiście brak krwawienia menstruacyjnego i nadprodukcję śluzu pochwowego. Może wystąpić bolesność podbrzusza oraz piersi, a także typowe dla burzy hormonalnej tego okresu dolegliwości: mdłości, nadmierny apetyt lub jego brak. Oczywiście to prawdopodobieństwo ciąży jest całkiem spore z uwagi na niestosowanie żadnych metod antykoncepcji.

O wczesnych symptomach ciąży przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Ponieważ jednak nie podała Pani istotnych informacji na temat dni płodnych czy regularności cyklu, to nie można mówić o żadnych pewnikach. Pani wątpliwości na tym etapie rozwiać może tylko wykonanie testu ciążowego z moczu (domowego użytku) lub badania laboratoryjnego na oznaczenie poziomu hormonu beta hCG.

Być może przydatny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy