Czy ja być może jestem w ciąży?

25 maja miałam ostatnia miesiączkę a 23 czerwca robiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny tylko ta druga kreseczka była bardzo jasna. Po tygodniu zrobiłam drugi test i była już bardziej ciemniejsza Czuję zmęczenie mdłości brak apetytu a dziś mamy 4 lipiec i zaczęłam krwawić jak na miesiaczke czy jestem w ciąży? Samo poczucie takie same jak przed krwawieniem. Proszę o szybką odp.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Pani dolegliwości oraz wyniki testów ciążowych niezaprzeczalnie świadczą o ciąży. Kolor kreski, a raczej jego intensywność ma nierzadko związek z poziomem beta hCG w moczu – im jest wyższy, tym większe prawdopodobieństwo, że test ciążowy domowego użytku go wykryje, a w okienku testowym ukażą się dwie kreski bez cienia wątpliwości. Choć producenci testów ciążowych akcentują, że niezafałszowanego wyniku testu można być pewnym tylko w sytuacji gdy obie kreski są tak samo wyraźne, to bardzo często jasna kreska oznacza wczesną ciążę. Ponowienie testu ciążowego w odstępie kilku dni zazwyczaj to potwierdza.

Natomiast krwawienie, o którym Pani pisze, może mieć wiele przyczyn – na początku ciąży może pojawić się w terminie, w którym powinna planowo wystąpić miesiączka (krwawienie ciążowe), ale może też oznaczać poronienie – trudno to ocenić. Więcej w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-pojawiania-sie-miesiaczki-w-ciazy.

Wiele może powiedzieć charakter oraz dolegliwości towarzyszące krwawieniu – na pewno na uwagę zasługuje obfite krwawienie i bolesne skurcze macicy, bo może to sugerować poronienie samoistne. Być może pomocna dla Pani będzie sugestia naszego eksperta zawarta w odpowiedzi na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poronienie-na-bardzo-wczesnym-etapie-ciazy.

Z pewnością warto jak najszybciej zapisać się na wizytę do ginekologa – jest ona istotna zarówno w sytuacji gdy Pani ciąży nic nie grozi, jak i jeżeli doszło do poronienia, choć proszę pamiętać, że zdarza się to aż w 15% ciąż na wczesnym etapie, które zostały wykryte. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/poronienie-przyczyny-i-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.