Czy faktycznie te objawy sugerują nerwicę?

Od jakiegos czasu birykam sie z drzeniem serca, kolataniem serca kluciem w okolicy sera bylem u kekarza poz ekg w normie badanoabkrwi w normie, lekarz kardiolog wykonal echo serca wszystko ok lekko powiekszone serce, holter 24h pokazal 1% migotania przedsionka lekarz stwierdzil ze wszystko ok zapisal syrop uspokajajacy i przypuszczza ze to stres - nerwica. Jesli zazyje syrop jeat wazystko ok a jesli nie czuje jak by serce drzalo kolatalo boje sie ze to cos powarznego. Moje pytanie czy moze byc to nerwica i czy te dolegliwosci moga tak trwac caly czas.

Jeżeli lekarz wykluczył przyczyny somatyczne, z dużą dozą prawdopodobieństwa można zakładać, że cierpi Pan na zaburzenia lękowe (tzw. nerwica). Poza farmakoterapią - która przynosi Panu ulgę w dolegliwościach, ale jak sam Pan zauważył - na krótko, warto podjąć terapię psychologiczną, która obniży poziom lęku i zmniejszy odczuwanie dolegliwości z ciała.
Jeśli nie zdecyduje się Pan na psychoterapię, warto przynajmniej nauczyć się technik relaksacji, które można stosować samodzielnie w domu, a które mogą już przynieść znaczącą poprawę funkcjonowania. Techniki relaksacji są szeroko opisane w internecie, można z tego korzystać bez przeciwwskazań. Najprostszą techniką jest słuchanie - najlepiej przy zamkniętych oczach - spokojnej, tzw. „relaksacyjnej” muzyki lub dźwięków natury (śpiewu ptaków, szumu lasu, morza, płynącej wody).
Ważne jest, żeby relaksację stosować minimum 2-3 razy w tygodniu przez minimum 20 minut każdorazowo i starać się w tym czasie nie zasnąć, ani nie robić tego przed samym udaniem się na nocny wypoczynek, tylko w ciągu dnia przerywając swoje zwykłe czynności.
Pozdrawiam serdecznie.