Ataki paniki u osoby z nerwicą lękową podczas lotu samolotem

Witam, mam 26 lat i nerwice lekowa. Lecze sie farmakologicznie i psychoterapią. Za tydzien czeka mnie lot do Londynu i bardzo sie boje, ze w samolocie dostane ataku paniki. Serce mam zdrowe ale przy atakach paniki mam wysoki puls i trudnosci z oddychaniem. Co zrobic zeby jakos przezyc ten lot? Czy jesli dostane ataku w samolocie to cos mi grozi? Czy poprostu sam przejdzie. Chodzi mi o to ze boje sie jakiegos zawalu, wylewu albo ze sie udusze z nerwow. Prosze o porade

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do swojego lekarza. Może on zaordynować doraźne leki uspokajające.

Nie da się przewidzieć "co będziesz czuć", ale aby zapobiec atakom paniki możesz wyobrazić sobie w trakcie lotu jakiś ulubiony pejzaż czy miejsce,które przywołuje pozytywne wspomnienia wraz z kolorami, zapachami, szumem wody, śpiewem ptaków itp. nazywa się to wizualizacja.