Czy faktycznie ten lek nie jest skuteczny w leczeniu ataków lęku?

Od wielu lat leczylam się fluoksetyna na ataki lęku. Było dobrze, aż tak że postanowiłam odłożyć robiąc to zgodnie z wskazówkami. Niestety po miesiącu mam nawrót choroby. Czy to prawda że fluoksetyna jest nieskuteczna w zaburzeniach lękowych Czy już nie mogę lub nie ma sensu do niej wrócić?

Witam! Oczywiście fluoksetynę podaje się przy dolegliwościach lękowych, ale musimy pamiętać, że wrażliwość na działanie leków nie zawsze bywa zgodna z zapisami książkowymi, jest to w dużej mierze wrażliwość osobnicza. Każdy preparat ma swojego odbiorcę. "U dziesięciu leczonych efekt może być wyśmienity, a jedenasty może mieć tylko objawy uboczne lub w ogóle brak reakcji". Proszę porozumieć się ze swoim psychiatrą i ustalić dalsze postępowanie. Powodzenia W. Łuczkowski.