Czy forma metylokobalaminy w proszku jest dobrze przyswajalna u osoby z niedoborem witaminy B12?

Witam. Mam stwierdzone dosyć duże niedobory wit b12 objawiające się już nawet zaburzeniami neurologicznymi.Lekarz rodzinny powiedział że na razie odradza domięśniowo gdyż już ową serie zastrzyków dostałem ale zasoby szybko sie wyczerpały z powodu przewlekłego zapalenia żołądka. Moje pytanie czy forma metylokobalaminy w proszku jest dobrze przyswajalna. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie udać się do lekarza neurologa i kierować się jego zaleceniami.