Czy grzyby żyjące w układzie pokarmowym mogą być przyczyną wzdęć?

Moj problem polega na tym ,ze od 10 lat mam problem z trawiniem wykonalam juz wszystkie badanie mozliwe w tym kierunku ,wykluczajac helikobakter .Ostatnio z netu dowiedzialam sie o grzybach zyjacych w ukladzie pokarmowym czy one moga byc przyczyna wzdec,gazow ,zgagi,nudnosci I jeszcze innych symptomow ,Pozdrawiam I bardzo pprosze o odpowiedz Ewa

Dzień dobry,

Flora bakteryjna jelit jest dość dobrze rozwinięta. Szacuje się że żyje w jelitach około 2 kg bakterii, które pełnią określoną funkcje: zapobiegają namnażanie drobnoustrojów patogennych, syntetyzują witaminę K, i z grupy B, a także rozkładają niestrawione składniki pokarmowe.
Jeśli nie są dobrze odzywanie - dieta uboga w błonnik, spożywanie żywności wysoko przetworzonej, smażone mięsa oraz grillowane, tłuste, żywność typu fast food, niszczą florę.

Dlatego też na początek na okres 1 miesiąca zalecane jest zastosowane diety łatwostrawnej http://portal.abczdrowie.pl/dieta-lekkostrawna ale z dużą ilością płatków owsianych, warzyw i owoców. Zaleca się także picie codzienne około 250 ml jogurtu naturalnego oraz kefiru.
Jeżeli po tym czasie nie przejdzie warto wyeliminować z diety gluten i laktozę, być może cierpi Pani na ich nietolerancję.