Czy guz osunięty w całości wymaga dalszego leczenia?

Oponiak mieszany G1z dominującym utkaniem oponiaka włóknistego- wg lekarzy guz osunięty w całości - czy wymaga dalszego leczenia, radioterapii? pacjentka ma 62 lata, w tej chwili jest na rehabilitacji ponieważ guz spowodował lewostronny niedowład ręki i prawie całkowity niedowład nogi.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Oponiaki to guzy łagodne i usunięte w całości nie wymagają natychmiast dalszego leczenia. Nie można jednak zapominać, że mogą one nawracać dlatego konieczna jest okresowa kontrola najpewniej w postaci badań obrazowych.