Czy guzki to objaw raka piersi?

Robiłam 2 razy usg piersi, wyszły mi guzki w piersi o cechach łagodnych( torbiele), robiłam biopsję.Teraz największy guzek z 14x12 mm zmienił rozmiar na 12x7mm a w opisie usg pisze: w jego obrębie zwapnienie ( nie pisze nic więcej jaki rozmiar skala, lekarz mówił że to było już wcześniej przed biopsją też).Bardzo się martwię tym zwapnieniem, czy to objaw raka itd. Lekarz twierdzi że to pozostałość może po zapaleniu piersi, mam przyjść za pół roku a nie wiem na ten temat nic.Czy mam się czego obawiać?

Lek. Michał Lenard

Zwapnienie w zmianie nie świadczy od razu o nowotworze złośliwym. Sugeruję zgodnie z zaleceniem udać się na wizytę kontrolną w wyznaczonym terminie. Pozdrawiam!