Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy homoseksualizm należy leczyć?

witam nazywa się Grzegorz od 7 lat pociągają mnie faceci .Bywałem już w związkach homoseksualnych .Podobają mi się również kobiety ale nie tak jak facet .Na pewno bym nie poszedł z dziewczyną do łóżka bo to nie możliwe . Nie wiem co się dzieję z zemną .I czy bycie gejem to choroba którą trzeba leczyć ?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Mowa nienawiści

Dzień dobry!

Nie, orientacja/ tożsamość seksualna nie jest chorobą (ani homoseksualna, ani heteroseksualna, ani biseksualna) i nie podlega leczeniu. Ludzie naturalnie różnią się między sobą pod tym względem, seksualność jest barwna i różnorodna.
Zawsze warto jednak skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej, jeśli nasze potrzeby seksualne są dla nas niezrozumiałe, niepokojące, zaskakujące czy w inny sposób powodują cierpienie.
Psychoterapia jest ogólnodostępna i pomocna w wielu różnych sytuacjach życiowych.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Homoseksualizm jest orientacją, a nie chorobą - nie jest leczona. Jednakże wynikający z Pana opisu przeżywany dyskomfort psychiczny już powinien zostać przez Pana przepracowany. Polecam konsultację z psychologiem lub psychologiem-seksuologiem. Powodzenia.

0

Witam,
Orientacja seksualna nie jest chorobą, a więc nie podlega leczeniu. Warto natomiast zwrócić się do psychoterapeuty by przyjrzeć się poruszonym przez Pana wątpliwościom.
Pozdrawiam serdecznie,

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy