Czy HPV jest wysokonowotworowy?

witam. pyt. do ginekologa. hpv 68 : w wielu zrodlach podaja wysoko nowotworowy a na stronie prof. madeja z krakowa - nisko nowotworowy ? u mnie wystapily 3 krotnie brodawki w odst. polrocznych,a potem ustapily do dzis ,ponad 2 lata. czy przy 68 tez sa brodawki , jak przy nisko nowotworowych 6 i 11, i czy wystapienie tych brodawek mogloby byc potwierdzeniem o nisko onkogennych wlasciwosciach 68-jak podaje prof. madej ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac sie do lekarza ginekologa aby po zapoznaniu sie ze wszystkimi wynikami i metoda ich oznaczenia moc polecić odpowiednie dalsze postepowanie.