Czy inseminacja domowa jest bezpieczna?

Witam od ponad roku staramy się z partnerem o dziecko niestety bezskutecznie . Partner stwierdził że nie będzie się badał bo wina na pewno nie leży po jego stronie. Słyszałam że jest coś takiego jak inseminacja domowa . Chciałam zapytać na czym ona polega i jak się jak wykonuje. Czy jest ona bezpieczna i czy jest jakaś szansa powodzenia

Lek. Michał Lenard

Przy bezskutecznych próbach zajścia w ciążę przez rok należy znaleźć przyczynę problemu i ją leczyć. Sugeruję wizytę u ginekologa, który wykona odpowiednie badania i zdecyduje o postępowaniu. Inseminacja jest zazwyczaj ostatecznością. Mimo wszystko partner również powinien się przebadać. Pozdrawiam!