Czy istnieją domowe sposoby badania płodności?

Witam. OD blisko 1,5 roku staramy się z żoną o dziecko. I nic. Boje się że jestem bezpłodny. Jak to sprawdzić? do jakiego lekarza się udać? CZy istnieją domowe sposoby badania płodności i czy są one skuteczne? Czy da się ją wyleczyć. Trudno mi nawet o tym porozmawiać z zoną. Mam 32 lata. Dziękuje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by płodność diagnozować metodami domowymi. Konieczna jest specjalistyczna diagnostyka pod okiem specjalisty androloga/ginekologa zajmującego się problematyką niepłodności. Przede wszystkim proszę jednak szczerze porozmawiać z żoną.